Namenitev dela dohodnine

Spoštovani starši

Veselo smo vstopili v novo šolsko leto. Skupaj ga bomo oblikovali z novimi izzivi in ustvarjali najlepšo pravljico za naše najmlajše.

Načrtovale smo pisano paleto dejavnosti s katerimi bomo pridobivali nova znanja in popestrili osnovni program. Otrokom želimo ponuditi prijetno in bogato okolje, v katerem bo dovolj prostora za igro, domišljijo, sodelovanje, zaupanje ter drugačnost vseh oblik. Z vašo pomočjo želimo uresničiti vse načrtovane dejavnosti in omogočiti nepozabne trenutke za vse otroke.

Da bi lahko otrokom pričarali novo pravljico v prijetnem in bogatem učnem okolju želimo vrtec obogatiti:

– z urejenostjo otroškega igrišča, s posaditvijo novega zelenja in obnoviti travnate površine, oblikovanjem zeliščnega vrtička, poslikavo betonskih površin, obogatiti leseno hišico za igro vlog

– spodbujati gibalni razvoj z nabavo različnih športnih rekvizitov in nakupom novih blazin v telovadnici vrtca

– opremiti telovadnico z novim radiem in primernimi zvočniki, ki bi omogočali dobro akustiko za plesne dejavnosti v našem vrtcuomogočiti vsem otrokom udeležbo na športnih aktivnostih, izletih in plavalnem tečaju

-sofinancirati zanimive prireditve za otroke, ki so nam onemogočene zaradi oddaljenosti od mesta in potreb avtobusnih prevozov, ki zahtevajo vedno večji denarni zalogaj. Obisk gledališča, muzejev, akvarija, druženje s sovrstniki v drugih vzgojnih ustanovah…

– vključevanje v zanimive projekte s katerimi otroci pridobivajo nova znanja in pozitivne izkušnje

– z dobrodelno noto zagotoviti enakost vsem otrokom in pomagati socialno šibkim družinam.

Verjamemo, da si tudi vi želite najboljše za vašega otroka, zato vas prosimo, da nam pri uresničevanju naših želja pomagate in namenite sredstva v Šolski sklad – za vrtec.

Vabimo vas, da skupaj z nami soustvarjate trenutke in priložnosti za optimalen razvoj vaših in naših malčkov. Prepričani smo, da bomo z medsebojno podporo, razumevanjem in spoštljivim odnosom ustvarili okolje, kjer se bomo vsi, predvsem pa otroci dobro počutili.

S hvaležnostjo Strokovne delavke vrtca pri OŠ Šmarje pri Kopru

Zavedamo se, da skupaj zmoremo več, zato bi vas želeli prijazno spomniti, da sprejemamo donacije skozi celo leto v denarni ali materialni obliki. V letu 2023 pa bo uvedena novost, saj bo naš šolski sklad upravičen do donacij iz namenitve dela dohodnine (do največ 0,3%).

Navodila in obrazec za donacijo oz. navodila za elektronsko oddajo najdete na naši spletni strani.

Vsak še tako mali znesek bo lahko odločilen, da otrokom omogočimo to, čemur bi se morali zaradi stiske odpovedati.

Podatki o šolskem skladu:

Šolski sklad OŠ Šmarje pri Kopru,

Šmarje 1, 6274 Šmarje;

davčna številka: 98962043

Povezave:

Navodilo za izpolnjevanje zahteve za namenitev dela dohodnine za donacije – klikni tukaj

Zahteva za namenitev dela dohodnine za donacije (obrazec za tiskanje) – klikni tukaj

Zahteva za namenitev dela dohodnine za donacije (elektronska oddaja) – klikni tukaj

Uradni list 125/2022