Interesne dejavnosti

Otroški pevski zbor

V našem zboru, ki ga vodi doc.dr. Barbara Kopačin in vzgojiteljica Vesna Germanis Kavrečič prepevajo otroci skupin Lisičke in Volkci. Otroci spoznavajo otroške pesmice, si razvijajo glas in posluh. Poleg zanimivih in zabavnih uric, ki jih preživijo skupaj, se z nastopi večkrat predstavijo širšemu občinstvu. Sodelujejo na različnih prireditvah v vrtcu in šoli, prireditvah v okviru krajevne skupnosti in na občinski reviji Otroških in mladinskih pevskih zborov »Naša pomlad«.

Pohodniški krožek – Lahkih nog naokrog

Vzgojiteljica Tamara Toplikar v sodelovanju z mentoricama šolskega pohodniškega krožka, učiteljicama Andrejko Lokatelj in Natašo Bodlaj organizira zanimive pohode. Na pohode gremo vedno v spremstvu staršev z lastnim prevozom, največkrat ob sobotah dopoldan. Letno opravimo 6 pohodov v različnih letnih časih. Raziskujemo domače okolje, obiščemo nove kraje in odkrivamo nove poti.  Planinsko pohodniški krožek LAHKIH NOG NAOKROG sprejme v svojo družbo vse ljubitelje pohodništva. Našim mladim pohodnikom želimo privzgojiti spoštljiv odnos do narave, jim omogočiti sproščeno druženje in z njimi deliti užitke potepanja in raziskovanja. Mladi planinec dobi svojo planinsko izkaznico, kjer zbira žige.

Plesno rajalne urice

Plesno rajalne urice izvajamo v vrtčevski telovadnici in na prostem. Namenjene so otrokom od 3 leta. Učimo se osnovnih plesnih korakov in prepoznavanje ritma, enostavnih koreografij primernih za otrokovo starost ter prepevamo pesmi. Igramo se stare rajalne in družabne igre. Z omenjeno vadbo spodbujamo redno gibanje, druženje med vrstniki in zagotavljamo zabavo za vse otroke. Razvijamo grobo motoriko in koordinacijo gibov. Za zabavo, sprostitev in koreografijo skrbi vzgojiteljica Ingrid Pergar.

Telovadba za najmlajše B – SPORT

Program TELOVADBE ZA NAJMLAJŠE B–SPORT je namenjen predšolskim otrokom od 4. do 6. leta starosti. Temelji na otrokom prijazen pristop skozi igro in animacijo.
Vadba poteka ob ponedeljkih popoldan v šolski telovadnici pod vodstvom profesorice športne vzgoje, Barbare Grižančič. Cilj vadbe je spodbujanje zdravega načina življenja in aktivnega preživljanja prostega časa.