Vpis in sprejem otrok v vrtec

VPIS OTROK V VRTEC 2023- 24

za vsako šolsko leto, ki se začne s 1. septembrom, poteka vpis otrok od 1.februarja do 1. marca. Po odločanju komisije za sprejem otrok Mestne občine Koper, starši in vrtec podpišejo pogodbo o vzajemnih zadolžitvah, pravicah in dolžnostih. Na podlagi tega načrtujemo oddelke.

Starši lahko vpišejo otroka v vrtec od dopolnjenega enajstega meseca do vstopa v šolo, tudi med šolskim letom, če so prosta mesta v posameznih oddelkih. Starši ali skrbniki otroka vpišejo otroka v vrtec tako, da na predpisanem obrazcu  oddajo vlogo za vpis otroka v vrtec. Vlogo lahko vložijo za tekoče ali prihajajoče šolsko leto, pri čemer se vloge za prihajajoče šolsko leto obravnavajo skupaj z vlogami, ki tega leta prispejo na podlagi javnega poziva.   Starši oddajo le eno vlogo za posameznega otroka. V njej navedejo enoto vrtca, v katero želijo vključiti otroka in vlogo oddajo v ta vrtec. V vlogi lahko navedejo tudi druge enote/vrtce in/ali izberejo tudi možnost »vsi vrtci MOK«, v primeru, da otrok ne bi bil sprejet v vrtec prve izbire in niti v vrtce drugih izbir.

Podpis pogodbe o medsebojnih pravicah in obveznostih med starši in vrtcem

Vrtec starše pisno obvesti o roku za sklenitev Pogodbe o medsebojnih pravicah in obveznostih med vrtcem in starši, o datumu vključitve otroka v vrtec in o obveznostih staršev. S podpisom pogodbe med vrtcem in starši se šteje, da je otrok vključen v vrtec.

Starši morajo pred vključitvijo otroka v vrtec predložiti potrdilo pediatra o  zdravstvenem stanju otroka, o obveznem cepljenju in njegovih posebnostih.

Starši lahko otroka kadarkoli izpišejo iz vrtca na podlagi obrazca, ki ga dobijo v pisarni vodje vrtca ali na spletni na spletni strani vrtca. Izpolnjen obrazec je potrebno oddati vsaj 15 dni pred nameravanim izpisom otroka.